KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7256205
*
nr 725 6205
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 134/225, motivets mått: 64x50
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2011
kl 19:28:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 03:33:43
1
250 kr
11/11 22:40:50
2
250 kr
11/11 22:41:17
2
300 kr
14/11 13:41:31
3
Vinnande bud
14/11 17:51:36
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
nr 725 6205
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 134/225, motivets mått: 64x50
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 03:33:43 | 1 | 250 kr |
11/11 22:40:50 | 2 | 250 kr |
11/11 22:41:17 | 2 | 300 kr |
14/11 13:41:31 | 3 | Vinnande bud |
14/11 17:51:36 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57